Belarus Medikal İzni

Beyaz Rusya medikal izini medikal cihazların Belarus’da (Beyaz Rusya) ihracı ve satışı için gereklidir. Bu doğrultuda, hazırlanan belgelerin beyaz Rusya sağlık bakanlığı tafafondan onaylaması sonucu izin alınmaktadır.


Beyaz Rusya medikal izini  medikal cihazların Belarus’da (Beyaz Rusya) ihracı ve satışı için gereklidir. Bu doğrultuda, hazırlanan belgelerin beyaz Rusya sağlık bakanlığı tafafondan onaylaması sonucu izin alınmaktadır.

Beyaz Rusya medikal kaydı 3 ayrı şekilde düzenlenmiştir.

-Tehlike riski minimun düzeyde olanlar:  Mikroskoplar, klinik teraziler ve ses tanıma cihazları bu grupta yer alır.

-Tehlike riski orta seviyede olanlar: Bu sınıf içerisinde aodionetri cihazları, spirometri ve laboratuvar donanımları yer alır.

-Tehlike sınıfı yüksek olanlar: Medikal cihazlar, kalp analiz cihazları, defibrilatör cihazları ve pletizmografi cihazlarıdır.

-Maksimum tehlike sınıfındaki cihazlar: Bu sınıfa dahil olanlar litotriptörler ve implantlar ve endoprotezler ve litotriptörler cihazlarıdır.

Beyaz Rusya Medikal İzin Belgeleri Kim Adına Düzenlenir?

Belgeler hem üretici hem distribütör adına düzenlenebilmektedir. İzinleri için takdir edilen ücretlendirme iki izin türü için de aynıdır. Bu noktada farklılığa gidilmemektedir.

Üretici adına düzenlenen Belarus Rusya medikal kaydı için:

Bu ülkenin Sağlık ve Sosyal Gelişme Bakanlığı ( Beyaz Rusya Sağlık Denetleme Kurumu)’ndan onaylı Sicil Belgesi ve Belarus Hijyen sertifikası istenmektedir.

 Distribütör adına düzenlenen belgeler için ise:

Yine Sağlık Bakanlığından alınacak Sicil Belgesi ve Belarus hijyen sertifikası’na ek olarak,

 EAC deklarasyonu veya EAC Sertifikası talep edilmektedir.

Belarus medikal kaydı ile medikal ürünlerinizin bu ülkeye ihracı ve satışı mümkün olur. Daha önemlisi, bu izin belgesine sahip firmalara beyaz Rusya’daki alıcı firmalar doğrudan kendileri ulaşıp sipariş verebilmektedirler. Bunun temel nedeni de izini hazır bir ürünün temini için vakit kaybetmeyeceklerini bilmeleridir.

Rusya Federasyonu ve Kazakistan gibi ülkelere göre daha sınırlı bir ekonomiye sahip olan Belarus, yatırımcıların ve ihracatçıların bu ülkesiyle olan ticaretine oldukça sıcak bakmaktadır. Bu noktada doğru başvuru soncu alacağınız izin, sizin bu ülkede uzun dönemli ticari devamlılığınız için de kapı aralayabilir. Ekonomide devlet hâkimiyeti söz konusudur. Bu durum da firmalara daha büyük kapasiteli ve sürdürülebilir bir ticari potansiyel sunmaktadır.

Sembol Sertifika güvencesiyle Beyaz Rusya medikal izin işlemlerinizi optimum zamanda ve güvenle gerekleştirebilirsiniz. Sürecin gerek bürokratik gerek teknik noktalarında deneyimizin ışığında, ve uzmanlığımızın verdiği yetkinlikle gerekli aksiyonları alıyoruz.


Belge İstek Formu İçin Tıklayınız.
İletişim Bilgilerimiz


Çalışma Saatleri

PAZARTESİ-CUMA: 09:00 - 18:00


Email

info@sembolsertifika.com

Adres

Izzet Pasa Mah. Yeni Yol Cad. Nurol Tower K:2 K No:3 D No:336/65 Sisli Istanbul


Telefon

+90 212 295 8392
+90 537 872 9052