Belarus Metroloji Sertifikası

Belarus Ölçüm cihazları kayıt işlemleri de Ukrayna ve Rusya Federasyonundaki metroloji izinleriyle benzer misyona sahiptir.


Belarus Ölçüm cihazları kayıt işlemleri de Ukrayna ve Rusya Federasyonundaki metroloji izinleriyle benzer misyona sahiptir. Metroloji ve ölçüm cihazlarının uygunluğunu ölçer, asgari kaliteye sahip olup olmadıklarını denetler.

Belarus ölçüm cihazları sertifikası için gerekli işlemlerin sorumluluğu ve otoritesi bu ülkedeki “Belarus Devlet Standardizasyon Komitesi “ olarak belirlenmiştir.

Başvuru Süreci

Belarus ölçüm cihazları ( metroloji ) sertifikası için başvurular Belarus sınırları içerisinde üreticinin yetkili temsilcisi ya da üretici tarafından bizzat gerçekleştirebilir.

Devlet Standardizasyon Kurumuna iletilen teknik bilgiler  (dokümanlar, şartnameler, raporlar. v.b.) ile ürünlerin test sonuçlarının uyuşması temel kriterdir. Detaylı, açıklamalı, fotoğraflarla desteklenen teknik ve güçlü bir anlatım başvurunun olumlu dönmesine yardım eder.

Belgelendirme Süreci

-Yetkili kurumlar öncelikle uzmanlık alanıyla ürünlerinizin dahil olduğu gruba hakim bir akredite test laboratuarını sizin işlemleriniz için atar. Bu kuruma” yüklenici” denir.

- Belarus Metroloji Sertifikası işlemleriniz için atanan yüklenici; teknik evrakları toparlar. Başvuru formunu ve proje sözleşmesini hazırlar.

- Test laboratuarıyla üretici olarak sizin aranızda düzenlenen sözleşme Belarus Devlet Standardizasyon Kurumu onayına sunulur.

- Onay sonrası, yüklenici test laboratuarı ve Devlet Standardizasyon Kurumu projenin başlangıç tarihini kararlaştırırlar.

- Bu işlemlerden sonra üretici gerekli testlerin yapılması amacıyla yüklenici test laboratuarına her bir ürün tipi için 3 er adet ürün örneği gönderir.

Sürecin tamamlanması 3 ila 4 ay arası bir zaman alır.

Hangi Alanlarda Belarus Ölçüm Cihazları Sertifikası Gerekiyor?

-Sağlık

-İş sağlığı

-Tehlikeli iş sahalarında önlem

-Endüstriyel iş sahalarında önlem

-Ulusal savunma

-Devlet için üretilen ürünler

-Devlet standartları için kalite denetimi

-Bankacılık

Görüldüğü üzere Belarus Metroloji Sertifikası temin süreci teknik ve bürokratik anlamda zorluklar barındırmakta. Bu nedenle başvurudan teknik ayrıntılara ve dokümantasyon takibine kadar tüm aşamaları profesyonel bir danışmanlıkla devam ettirmek, şirketlerin genellikle tercih ettiği rasyonel bir yöntem olarak öne çıkıyor. Sembol Sertifika olarak uzmanlığımızın ve tecrübemizin verdiği güçle tüm aşamaları sizin için en verimli ve sorunsuz bir süreç dahilinde yürütüyoruz.

Ürünlerinizin Belarus Ölçüm Cihazları Sertifikası’na ihtiyaç duyup durmadığını netleştirmek, maliyet ve süre raporu iletmek için aşağıdaki bilgileri bize iletmenizi rica ediyoruz:

-Ürün listesi ve gümrük kodları

-Ürünlerin kullanım alanları 

-Ürünlerin Rusça veya İngilizce teknik bilgileri

Dilerseniz aklınıza takılan sorularla ilgili bize ulaşabilirsiniz.


Belge İstek Formu İçin Tıklayınız.
İletişim Bilgilerimiz


Çalışma Saatleri

PAZARTESİ-CUMA: 09:00 - 18:00


Email

info@sembolsertifika.com

Adres

Izzet Pasa Mah. Yeni Yol Cad. Nurol Tower K:2 K No:3 D No:336/65 Sisli Istanbul


Telefon

+90 212 295 8392
+90 537 872 9052