CCC Belgesi( Çin Uygunluk Belgesi)

Küresel ekonomide elde ettiği büyük aşama sonrası Çin, ülkesine ihraç edilen ürünler için bir sertifikasyon sistemi geliştirdi.


Küresel ekonomide elde ettiği büyük aşama sonrası Çin, ülkesine ihraç edilen ürünler için bir sertifikasyon sistemi geliştirdi. Pek çok ürün için 2003 yılından beri bu ülke Çin Zorunlu Sertifikası'nı (CCC) koşul olarak talep etmektedir. CCC adı (China Compulsory Certificate) terimin baş kısaltmadır.

Çin Zorunlu Sertifikası (CCC) temel olarak Çin’e gelen; yedek parça, üretim hatları için makineler talep edilmektedir. Böylece Çin devleti, ülkesindeki yoğun üretim faaliyetinin sekteye uğramadan devam etmesini istemektedir. Üretim faaliyetlerindeki herhangi bir zaman ve veri kaybı, Çin ölçeğindeki bir ekonomi için çarpan etkisiyle büyük kayıplara yol açabilmektedir.

Çin Zorunlu Sertifikası Temin Süreci

Ürüne göre değişmekle birlikte; CCC resmi onayının ve sertifikaların elinize ulaşması, başlangıçtan itibaren 4 ila 6 arası süren bir zaman gerektirmektedir. Bazı durumlarda bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Çin Zorunlu Sertifikası (CCC) için geçerlilik süreci 5 yıldır.

Belgelendirme Kapsamındaki Ürünler

Elektrik Telleri ve Kabloları
Devreler,
Düşük Güçlü Motorlar
Kaynak Makineleri
Düşük Voltajlı Elektrikli Aparatlar
Elektrikli Ev Aletleri
Küçük Elektrikli Aletler
Motorlu Araçlar ve Güvenlik Ekipmanları
Motorlu Araçlarda Kullanılan Birçok Parça ve Yedek Parça
Motorlu Araç Lastikleri
Medikal Cihazlar
Yangın Söndürme Ekipmanları
Hırsız Alarm Sistemleri İçin Detektörler
Kablosuz Yerel Alan Ağ Sistemleri (WLAN)
Video ve Ses Aparatları
Telekomünikasyon Terminal Ürünleri
Bilgi Teknolojisi Ekipmanları
Aydınlatma Ürünleri
Tarım Makineleri
İzolasyon Koruyucuları
Bağlantı Ekipmanları
Emniyet Camları
Latex Ürünler
Oyuncaklar

Çin Zorunlu Sertifikası (CCC) Sertifikasyon sürecinde ürün numuneleirne testler ve yıllık kontroller uygulanabilmektedir. Ürün numuneleri Çin’de CCC tarafından akredite edilmiş bir merkezde test edilirler. Ayrıca Çin’den gelen küçük bir ekip üretim aşamalarınızı da yerinde gözlemler. Bu konudaki prosedür ürünlerinize göre farklılık gösterebilir.

Sembol Sertifika'nın uzun bir deneyim süreciyle büyük yetkinliğe ulaşan ihracat kalite belgeleri konusundaki uzmanlığı, CCC temin sürecindeki en büyük yardımcınız olacak. Çin Zorunlu Sertifikası temini 6 aya varan hatta aşan uzun bir süreye ihtiyaç duyar. Sürecin doğru yönetilmesi zaman ve maddi değer kaybı yaşamamanız için çok önemlidir.


Belge İstek Formu İçin Tıklayınız.
İletişim Bilgilerimiz


Çalışma Saatleri

PAZARTESİ-CUMA: 09:00 - 18:00


Email

info@sembolsertifika.com

Adres

Izzet Pasa Mah. Yeni Yol Cad. Nurol Tower K:2 K No:3 D No:336/65 Sisli Istanbul


Telefon

+90 212 295 8392
+90 537 872 9052