Kazakistan Medikal İzni

Kazakistan medikal izni ya da diğer deyişle Kazakistan medikal kaydı medikal ürün grupları için bu ülke tarafından verilen bir izin belgesidir.


Kazakistan medikal izni ya da diğer deyişle Kazakistan medikal kaydı medikal ürün grupları için bu ülke tarafından verilen bir izin belgesidir. Ürünün Kazakistan’da satılabilir standartlara sahip olduğunu ifade eder. Bu belge olmadan ilgili ürünler Kazakistan gümrüklerinden geçemez ve iç piyasada satılamaz.

Kazakistan medikal izni belirli bazı prosedürlerin izlenmesi sonucu alınır. Hem bürokratik hem teknik kıstaslarca şekillenen bu işlemler bütününü doğru ve eksiksiz yürütmek, iznin alınması sürecine büyük katkı sağlar. Sembol Sertifika olarak süreci firmanız için tüm boyutlarıyla yönetiyoruz. İhracat ve kalite sertifikasyonlarında uzun yıllara dayanan tecrübemizle işlemleri tüm aşamalarda aynı profesyonellikle gerçkleştiriyoruz.

Kazakistan Medikal Kaydı çeşitleri

İzin belgeleri medikal donanımların risk derecelerine göre düzenlenmektedir. 

-Tehlike riski düşük grupta olan donanımlar; medikal teraziler, mikroskoplar ve ses tanıma aygıtları gruplarından oluşur.

- Tehlike riski açsından orta seviyede bulunan ürünler sınıfında; audiometri ve spirometri cihazları ile laboratuar donanımları bulunur.

- Yüksek tehlike içeren medikal donanımlar (cihazlar) ise, defibrilatör cihazları ve pletizmografi cihazları ile kalp analiz donanımlardır.

  -En yüksek tehlike sınıfındaki cihazlar ise implantlar,  endoprotezler  ve litotriptörlerdir.

Kazakistan medikal izni kim adına düzenlenir?

İzinlerin üretici veya dağıtıcı firma adına düzenlenmesi mümkündür.

İzin belgelerinin temini sürecinde;

-Kazakistan Sağlık ve Sosyal Gelişme Bakanlığı’ndan alınan Sicil Belgesi ve

-Kazakistan Hijyen sertifikası gereklidir.

Kazakistan medikal iznine sahip firmalar bu ülkeden gelen taleplerle karşılayabilmektedirler. Çünkü izin belgesine sahip bir medikal donanımın hızla ülkeye girip satışa, kullanılmaya başlaması mümkündür. Aynı zamanda Kazakistan medikal kaydı, bu kayda sahip ürüne ve firmaya güven duyulmasını sağlar. Kayıt belgeleri, üreticin veya distribütörün profesyonelliği konusunda da bir işaret anlamında gelir.

Sembol Sertifika olarak tüm dünyadan şirketlerin ihracat ve kalite sertifikasyonlarının temininde uzun yıllara dayan bir deneyime sahibiz. Birçok projenin ürün temini sürecinde firmalara sertifikasyon danışmanlığı sunduk. Süreci kapsamlı olarak yönettik ve başarıyla sonuçlandırdık. Kazakistan medikal izinleri noktasında da uzman ekibimizin hızlı ve güvenilir desteğiyle sonuca zaman ve enerji kaybı yaşamadan ulaşacaksınız.


Belge İstek Formu İçin Tıklayınız.
İletişim Bilgilerimiz


Çalışma Saatleri

PAZARTESİ-CUMA: 09:00 - 18:00


Email

info@sembolsertifika.com

Adres

Izzet Pasa Mah. Yeni Yol Cad. Nurol Tower K:2 K No:3 D No:336/65 Sisli Istanbul


Telefon

+90 212 295 8392
+90 537 872 9052