UkrSEPRO Belgesi

Rusya Gumruk Komisyonu ( GTK) tarafindan her 6 ayda bir yayınlanan listelerde gümrükte hangi ürünlere belge isteneceği liste olarak yayımlanmaktadır.


Rusya Federasyonu'ndan sonraki en büyük eski doğu bloku pazarı olan Ukrayna, İhracatçı Türk Firmalarının ve Ukrayna’nın komşusu olan ülkelerin ilgisini çekmektedir. Rusya'ya ürünlerini satan birçok firma, Ukrayna'ya da ihracat yapmakta ve gümrükte ve iç pazarda UkrSEPRO belgesini beyan etme zorunluluğu vardır.

UkrSEPRO Hakkında Genel BilgiHer ülke gibi Ukrayna da kendi gümrüklerine gelen ürünlerin kalitesini sorgulamaktadır. Bu ülkeye sıkça sevkiyat yapan firmalar bu belgeye gümrükte ihtiyaç duymaktadır.

Öte yandan, iç piyasada prestij sağlamak için bu belge gereklidir. Bugün için TSE ve ISO 9000 Serisi Kalite Güvence Belgeleri bizim için nasıl bir anlam taşıyorsa, o ülke için kendi belgesi de aynı prestij ve güvenilirlik anlamını taşımaktadır.

Prosedür

Ürünleriniz istanbul ve kiev ofisimiz tarafından incelenir, firmanız hakkında genel bilgiler Rusça'ya çevrilerek kataloglarınızla birlikte Kiev'de ki ofisimiz de bulunan uzmanlarımız aracılığı ile bir fiyatlandırma yapılır. Fiyatlandırma için Resmi müracaat gerekli değildir. Tarafımızla yapacağınız sözleşme doğrultusunda işleminiz başlar ve Ukrayna'dan Yetkili Eksperler gelerek üretim yerinizde inceleme yapar. Numunelerin Kiev'deki Test Merkezinde incelemesi yapıldıktan sonra 20 ile 30 gün içinde belgeler teslim edilir.

UkrSEPRO Belgesi Çeşitleri:

Parti Bazında UkrSEPRO : Ukrayna'ya gönderilen belirli sayıdaki ürünler için tek sefer kullanmak üzere çıkarılır. Ayrıca numune gönderilmesini önleyebilmek için, birçok durumda, önceden temin ettiğimiz resmi mektup uyarınca ürünler gümrüklerden geçmekte, daha sonra ürünlerin bulunduğu (ya da montajının yapıldığı) yere uzman gönderilerek UkrSEPRO Belgesi alınmaktadır.

Bir yıl Seri Üretim UkrSEPRO : Firma ürünleri incelenmeden, yalnız teknik dökümantasyon incelemesiyle verilir.Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir.Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

İki yıl için verilen UkrSEPRO : Üretim yerinde yapılan inceme ve bunun sonucu düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen belge tipidir. Bunu alacak olan firmalarda ISO 9000 serisine sahip olma şartı aranmamaktadır. Birçok durumda bu sertifika tercih edilmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.


Belge İstek Formu İçin Tıklayınız.
İletişim Bilgilerimiz


Çalışma Saatleri

PAZARTESİ-CUMA: 09:00 - 18:00


Email

info@sembolsertifika.com

Adres

Izzet Pasa Mah. Yeni Yol Cad. Nurol Tower K:2 K No:3 D No:336/65 Sisli Istanbul


Telefon

+90 212 295 8392
+90 537 872 9052