SASO / SABER BELGESİ

Diğer adı Nijerya Ürün Belgesi olan Soncap Belgesi, 2005 yılında tasarlanmış 2012 - 2015 yılında da yeniliklerle uygulanmaya devam edilmiştir. Bu programla ürünlerin standartları belirlenmiştir.


Dünya genelinde birçok ülke tarafından yaygın bir geçerliliğe sahip olan ISO ve CE gibi kalite belge sistemleri bulunmasına karşın, bazı ülkeler kendi belgelendirme sitemlerini de geliştirmişlerdir. Bunlardan biri de Suudi Arabistan’dır: SASO adlı belge ile, ülkesinde satılan ürünlerden belli şartları yerine getirmesini istemektedir. SASO Suudi Arabistan limanlarında ve gümrük işlemlerinde sorgulanır.

Aslında kalite standartları ve belge çeşitliliği anlamında Suudi Arabistan pek çok ülkenin talep ettiği nispeten zorlu koşulları şart koşmaz. Daha çok alkol ve domuz eti içeren ürünlerin girişini engelleyen regülasyonlar söz konusudur. Test raporlarının yeterli görülmeyip Suudi Arabistan tarafımdan akredite edilen laboratuarlardan birinde bazı testlerin yapılması da istenebilir.

Yine birçok ülkenin yaptığı gibi Suudi Arabistan da belgelendirme şartlarını dönem dönem güncellemektedir. Son olarak Suudi Arabistan otoriteleri SASO Belgelendirmesinde SALEEM adlı yeni bir ürün güvenliği düzenlemesini yürürlüğe koydu. Sembol Sertifika Suudi Arabistan Kalite sertifikası temini noktasında işlemleriniz en son regülasyonlar ışığında güvenle gerçekleştir. SASO Sertifikası yani Suudi Arabistan Kalite Belgesi bu ülkeye yönelik ticaretinizdeki en önemli adımdır. Bu aşamadan sonraki süreçte ihracatın ticari getirilerine odaklanmak faaliyetlerinizin ana yoğunluğunu oluşturacaktır.

-SASO/SABER, Ürün kaydı : Ürünlerin SABER adlı online programa kaydı temeline dayanır.

-SASO/SABER, Bir yıllık ürün sertifikası : Bir tür kalite sertifikasıdır ve ürünlerin analizi işlemleri sonucu verilir.

-SASO/SABER, Yükleme sertifikası :Yükleme Sertifikası her sevkiyat için gereken parti bazı bir belgelendirme çeşididir.

SASO/SABER Belgesi için istenenler

SASO belgesinin türüne göre değişmekle birlikte, aşağıdaki belgeler en sık talep edilenlerdir:

-Ticari fatura menşei şahadetnamesi adı verilen belgeler

-Konşimento

-Yükleme listesi

-Etiketler

-İlgili ürünlerin test raporları

Sembol Sertifika olarak, uluslararası kalite belgeleri ve ihracat kalite belgeleri alanında uzun yıllara dayanan bir deneyime sahibiz.  Referans listemizi ve proje deneyimimizi inceleyerek çalışmanızda size katacaklarımızı değerlendirebilirsiniz. Geniş bir spektruma yayılan uzmanlığımız ve deneyimli ekibimiz SASO belgesi işlemlerinizde gerekli tüm profesyonel desteği size sunar. Hızlı bir çözüm ve güvenli bir SASO Belgesi süreç yönetimiyle işlemlerinizi en optimum sürede gerçekleştirmekteyiz. Konuyla ilgili olarak bize ulaşmakta tereddüt etmeyiniz.


Belge İstek Formu İçin Tıklayınız.
İletişim Bilgilerimiz


Çalışma Saatleri

PAZARTESİ-CUMA: 09:00 - 18:00


Email

info@sembolsertifika.com

Adres

Izzet Pasa Mah. Yeni Yol Cad. Nurol Tower K:2 K No:3 D No:336/65 Sisli Istanbul


Telefon

+90 212 295 8392
+90 537 872 9052